Zuzana Terešová - Macrobios

Zdravá strava na principech makrobiotiky

O mně

Zuzana TerešováZuzana Shakti TerešováOd roku 1993 se věnuji různým sebepoznávacím technikám a aktivitám a od roku 1998 provozuji vlastní praxi včetně vedení seminářů. Ve svém vzdělávání a praktikování neustále pokračuji.
Prvním pomocníkem na cestě pochopení souvislostí a zodpovědnosti sama za sebe mi byla makrobiotika. Je dobré praktikovat jí jako celek, v tom je její síla. V našich krajích je často minimalizovaná pouze na jídlo. Je to ale velmi široký obor, podporující stejnou měrou duchovní práci na sobě samém, stravu, meditaci, stejně tak pohyb a dechová cvičení. V tomto úžasném propojení se pak dějí zázraky.
Za ty roky hledání jsem prošla různými fázemi. Prvním krokem byla striktní vázanost na jídlo. Pak jsem objevila meditace a buddhismus a došla k závěru, že je jedno, co jíme. Tělo mi však záhy ukázalo jak jsou jednotlivé systémy a metody propojeny a že i o něj je se třeba starat.  Zažila jsem sama na sobě, jak silné jsou navyknuté způsoby bytí („body memory“), jako „zabezpečení“ známé formy existence. Jak těžké je vzdát se kontroly a nechat s láskou a vděčností lidi, věci a události volně přicházet a odcházet. A byla to i makrobiotika, díky které jsem se stala vnímavější a vstřícnější ke všem těmto procesům.
Na svých seminářích bych pak ráda umožnila lidem uvědomit si a zažít  souvislosti mezi zdravím, nemocí a psychickým stavem pomocí jídla, meditace, dechu a pohybu, rodinných konstelací a dalších metod. Není mým cílem lidi předělávat, pouze ukazovat možnosti, které tu jsou pro nás všechny k dispozici.

 

 

 

Vzdělání a praxe:

 

  
1988-1995práce v cestovním ruchu – organizování pobytů a programů pro
cizince v ČR, průvodcovské služby
od 1993vzdělávání se v oblastech : makrobiotika, energetická medicína, jóga,      diagnostika, meditace, základy feng shui, základy shiatsu, rodinné konstelace, partnerství a mateřství
1995
narození dcery
1997-1999studijní pobyty v Kushi Institutu v Holandsku
od 1998vlastní praxe s vedením seminářů a workshopů, spolupráce s waldorfskou komunitou
2001
narození syna
od 2006
  • aktivní účast na seminářích rodinných konstelací, Oshových technik a práce s Esencí (učitelé – Bhagat, Moumina, Sagarpriya, Komala, Sugandho, Moa Doris,…)
  • spolupráce se společností Amélie o.s., zabývající se psychosociální pomocí onkologicky a jinak vážně nemocných lidí
  • spolupráce se Shiatsu asociací na Dnech shiatsu
od 2008
  • překlad knihy „Women´s health guide“, česky Pohled makrobiotiky na zdraví  žen (zatím se hledá nakladatel)
  • obnovení spolupráce s Kushi Institutem v Holandsku, pracovní účast na Mezinárodním makrobiotickém kongresu v NL
  • podzim 2009 - makrobiotické dny v Café Louvre
  • 2009-2010 Výcvik rodinných konstelací + Esence (Bhagat)
  • 2010-2011 Body Therapy Training (bioenergetické typy, práce s tělem a dechem - Moumina, Lažany)
  • 2011 - Vnitřní muž, vnitřní žena (Sagarpriya, Lažany)
  • od 2011 - Mohendžodáro - výcvik
 

Zuzana Terešová - Macrobios Zuzana Terešová